Článek Čajové ochutnávky - 5. díl

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Čajové ochutnávky - 5. díl

26. 09. 2015 - 00:34

kiki94: Arizonský ledový čaj je běžně k dostání k Rakousku, ale když slyším ostatní - kupují si to hlavně kvůli tomu krásnému obalu. Jinak je drsný, jak ty se k těm čajům ze všech koutů světa dostaneš

---
http://zezivotakiki94.blogspot.co.at

26. 09. 2015 - 11:01

boudicca: Arizonu už prodávají i u nás. Celkem mi chutnal zelený čaj s medem, ten je o něco lepší než testované granátové jablko. Ale pořád je to přeslazený "tlamolep"
Co se čajů ze světa týče, díky sběratelství přebalů mi vozí známí i známí známých pytlíky ze služebek a dovolených, dost často jde o ještě plné úlovky. A hodně jich dostávám jako dárečky.

---
boudicca.pise.cz

26. 09. 2015 - 20:56

tlapka: Já si sypané čaje kupuju zásadně v Oxalis, protože jsou pro mě nejdostupnější a i s chutí jsem spokojená. Rozhodně ale nejsem takový labužník, jako ty. A navíc bez toho čichu, i kdyby ty čaje smrděly, tak o tom nevím. Jahodu se šampaňským teď měli i jako měsíční nabídku, ale vybrala jsem si místo ní "Lesní studánku", tak jsem zvědavá, jaká bude. Zelený jasmín+ostružina chutnal mně i čajově zaměřené kamarádce.

---
tlapka.pise.cz

27. 09. 2015 - 14:39

boudicca: Chuťově nejsou Oxalis směsi špatné, některé kombinace mi naopak přijdou hodně nápadité. Spíše na nich nemám ráda tu přehnanou umělou parfemaci. Pro sypané čaje chodím do jednoho rodinného čajového krámku, kde je kvalita úplně jinde než u Oxalisu a ceny o dost nižší. Nebo přímo do čajoven .

---
boudicca.pise.cz

27. 09. 2015 - 08:27

hroznetajne: Všechny bych je ochutnala! Už jenom to, jak jsou pěkně balené . A překvapuje mě, že tolik opěvovaná Arizona nakonec ani není čaj a ještě ke všemu je to pěkně drahé, u nás něco kolem 30-40,- za malou lahvičku. Balení je asi jediný důvod, proč bych si to koupila

---
hroznetajne.pise.cz

27. 09. 2015 - 14:40

boudicca: Jo jo, taky jsem se nechala zlákat lahví

---
boudicca.pise.cz

27. 09. 2015 - 15:16

damn-girl: Arizonu si občas kupuji na chuť, ale neřadím jí mezi čaje, protože to jako čaj prostě nechutná . I tak mám ale Arizonu moc ráda, ale vždy jsem sí sehnala u Vietnamců nebo v Candy store. Zrovna mám jednu Arizonu v lednici - koupil mi jí včera brácha, prý abych měla radost (moc dobře ví, že si jí občas kupuji jako nelako pocucáníčko k tv ).
Jinak pokud chci nefalšovaný ice tea, tak to dělám tak, že si uvařím pravý sypaný jasmínový čaj (ten mám nejraději), rozmíchám v něm trošku medu, přidám citronovou šťávu a nechám pořádně vychladit. Možná divná kombinace s tím jasmínovým čajem, ale mně to tak moc chutná

---
damn-girl.pise.cz

01. 10. 2015 - 16:19

boudicca: Jasmínový čaj je jako ledový náhodou skvělý . Já mám ale nejraději touarag, přidám k němu i čerstvou mátu, trochu citronu... Mhh.

---
boudicca.pise.cz

27. 09. 2015 - 22:22

lyra: Stejně nejlepší je ten ledový čaj, který se udělá hezky doma a bez hromady přidaného cukru navíc.

Arizonu jsem nezkoušela a ani to neplánuji změnit, přeslazené nápoje, které se jen tváří jako čaj, nikdy nebyly mým šálkem... ano, čaje. Tentokrát mě zaujal Bombay Chai, černé čaje s kořením můžu kdykoliv a v libovolném množství.

---
lyra-journal.blog.cz

01. 10. 2015 - 16:55

boudicca: S domácím ledovým čajem plně souhlasím. Bombay Chai byl fajn, také mám tyto kořeněné záležitosti ráda, zvlášť na podzim.

---
boudicca.pise.cz

29. 09. 2015 - 16:31

anwiel: Jahody v šampaňském jsem jednou měla, dostala jsem je jako dárek. Chutnaly mi, ale asi bych si je znovu nekoupila.

Arizona čaj jsem si koupila kvůli flašce, já si dala bílý čaj s borůvkou. Je to vážně spíše přeslazená limonáda, ale sapoň mám pěknou flašku, kterou používám jako květináč =)

---
anwiel.pise.cz

01. 10. 2015 - 17:00

boudicca: Já měla tu výše recenzovanou a pak zelený čaj s medem, ten mi chutnal o něco více (i flaška byla hezčí ). Jo jo, limonáda to je, i ve srovnání třeba s Nestea.

---
boudicca.pise.cz

29. 09. 2015 - 20:45

zo: To je čajů ! Já sama piju snad jen nějaké ty pickwicky a loydy asi bych se měla stydět . Pak jsem ještě měla období čajů z Tylie, ale to jen díky tomu, že tam známá pracuje a zásobila nás tím zadarmo - jinak je to drahý jak sviňa . A samozřejmě sem tam čaj v čajovně, ale nikdy si nezapamatuji, jak se jmenoval (vždycky vybírá kamarád, zatím pokaždé dobře ).
Když jsme u těch čajoven, do které v Brně chodíš? Máš nějakou oblíbenou k doporučení? Já jsem zatím byla jednou v Utopii (kde se mi nelíbilo - je moc velká a celkově mi tam chybí taková ta "atmosféra"), jinak nedám dopustit na Chajovnu (kousek od Špalíčku), je celkem maličká, ale je to tam skvělé .

---
zo.pise.cz

01. 10. 2015 - 17:17

boudicca: Určitě, Brno je čajoven plné . Opravdoví čajomilci chodí do Probuzeného slona (kousek od Úvozu). Je to tam dost malé, zato však čaje mají velice kvalitní, obsluha vždy skvělá (dělají parádní čajový obřad) + výhled na rybičky v akváriu. A nabízejí delikátní sahlep, ten určitě vyzkoušej. Chajovnu jsem mívala taky dost ráda, ale bývá tam hodně plno, tak už tam prakticky nechodím, chybí mi tam klid. Ačkoliv čaje mají taky velmi dobré. Teď v létě jsem párkrát zkusila Veselou čajovnu (taky kousek od Špalíčku), kvůli příjemnému posezení na venkovní zahrádce. Vevnitř mají spoustu oddělených místnůstek, ideální na ničím nerušené popovídání, takže tam asi taky budu chodit častěji. Ostatní čajovny, co jsem prubla za poslední dobu, mě tolik neoslovily.

---
boudicca.pise.cz

04. 10. 2015 - 12:38

mixx: Strašně se mi líbí teabagy u Guayusa tea, ti papoušci jsou skvělí. :3 Zaujal mě ten First tea, kde jsi je v Česku viděla?
Jinak já si nedavno koupila Arizona čokoládovo - karamelový čaj. Je pravda, že to jako čokoláda a karamel vonělo a i chutnalo, ale do čaje to mělo daleko. Spíše mi to připadalo jak nějaká čokoládová limonáda.

---
mixx.pise.cz

14. 10. 2015 - 17:58

boudicca: First tea jsem viděla na vánočních trzích. V klasickém obchodě nikde, ale mohli by je mít ve specializovaných prodejnách s čaji. Hodně podobné balení ale mají Tea Forte, ty určitě mají v prodejnách Horoskop (obchod s keramikou a domácí kosmetikou) a různých obchůdcích s dárky; sehnat se dají i na netu.

---
boudicca.pise.cz